کتاب صوتی : والس با آبهای تاریک


رمان «والس با آبهای تاریک»، نوشته ی امین انصاری در سال 1392 توسط نشر نوگام منتشر شد. این کتاب خیلی زود در زمره ی پرمخاطب ترین آثار این انتشارات جای گرفت. به همین علت همزمان با راه اندازی بخش داستان های صوتی این انتشارات، به عنوان اولین اثر شنیداری انتخاب و در همکاری با «رادیو شهرزاد» نسخه ی صوتی آن تولید شد. «والس با آبهای تاریک» داستان مهاجرت است؛ داستان مرد جوانی که از شرایط زندگی در ایران به تنگ می آید و قصد می کند که به سریع ترین حالت ممکن از این مهلکه خودش را نجات بدهد. پس، افسار زندگی اش را به قاچاق برها می سپارد، دل به دریا می زند و راه سواحل استرالیا را در پیش می گیرد. این رمان مبتنی بر تحقیقات میدانی و کتابخانه ای نویسنده است و جدای از جنبه های داستانی، قسمت عمده ای از اطلاعات مطرح شده در آن از طریق مصاحبه و صحبت با بیش از بیست پناهجوی ایرانی که خود از طریق عبور از مرزهای آبی به استرالیا رسیده اند به دست آمده.

نشر نوگام

«والس با آبهای تاریک» داستان شسته رفته و تمیزی است. نثر خوب٬ پرداخت خوب و روایت خوب از جمله ویژگیهای این رمان است

مرضیه آرمین | نشریه «راه دیگر»

قلم روان و نثر خوب نویسنده، از ویژگی های این اثر است. به علاوه، صداقت و توانایی عدم قضاوت نویسنده در این اثر آشکار است؛ از دیگر سو، اثری به زبان فارسی که با این جزئیات، به آنچه که بر مهاجران و در جریان سفرشان، خصوصا مسافران پس از اتفاقات سال ۸۸، رفته است پرداخته باشد، کمیاب است و همین امر نیز بر ارزش این کتاب می افزاید.


هشدار: برخی از قسمت های این کتاب صوتی به علت ارجاعات کلامی به مناسبات یا دشنام های جنسی مناسب مخاطبین با سنین پایین نیست.

توصیه: به منظور داشتن تجربه ای بهتر، این کتاب صوتی را با کیفیت صدای مناسب گوش کنید.

لینک های مرتبط:
مصاحبه با بی بی سی در رابطه با کتاب
گفتگو با روزآنلاین
مصاحبه با صدای آمریکا

لینک دانلود مستقیم:

قسمت اول قسمت دوم قسمت سوم قسمت چهارم قسمت پنجم قسمت ششم قسمت هفتم قسمت هشتم قسمت نهم قسمت دهم قسمت یازدهم
موسیقی متن
- “Ghost Story” by Kevin MacLeod 
- “Cryptic Sorrow” by Kevin MacLeod 
- “Colorless Aura” by Kevin MacLeod 
- “Sound Effects” by freesound.org (Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0)