داستان صوتی شکار : قسمت سوم


در قسمت دوم «شکار» به واحدهای سرهنگ، مریم، محسن، ترانه و نادر سر زدیم و با آنها تا حدی آشنا شدیم. در قسمت سوم با مادام که ساکن یکی از واحدهای طبقه ی سوم است آشنا می شویم و از شخصیت هایی که تا به حال شناخته ایم بیشتر می شنویم.

 

از جایم بلند شدم. چند قدم آنطرف ­تر ایستادم و باز به بوم خیره شدم. نه… اینطور نمی ­شد. فوراً نگاهم به لپ­تاپ افتاد. موسیقی بهترین چیزی است که این وقت­ها به کار آدم می ­آید. نسبتاً با­عجله به سمتش رفتم، روشنش کردم و تا ویندوزش بالا بیاید، با انگشت اشاره و وسط روی میز ضرب گرفتم. یک راست رفتم سراغ موسیقی بی­ کلام. وقت کار شعرها ذهنم را به هم می ­ریزند. مدام احساس می­ کنم کسی می­ خواهد حرفی، حدیثی، چیزی را وارد مغزم کند. ترانه، هر چقدر هم شخصی باشد، برای من تبدیل به ایدئولوژی می­ شود؛ چیزی که مستقیم روی رنگ­ هام تاثیر می­ گذارد؛ روانم را آنقدر به هم می­ ریزد که احساس می ­کنم ایده ­ی کس دیگری را دارم روی بوم پیاده می­ کنم؛ پس همان موسیقی بی ­کلام بهتر بود. بتهوون یا شوپن؟! هیچ­وقت برایم فرق نداشته ­اند… با اینکه ساعت ­ها بهشان گوش داده ­ام، هیچ فرقشان را نمی­ دانم. بعضی وقتها هم خیلی درهم، پشت سر هم به قطعات همه­ شان گوش می­ دهم. فکر کنم این بار قرعه به ویوالدی افتاد…

دانلود | کیفیت بالا دانلود | کیفیت پایین

 

رمان: «شکار»
نویسنده: امین انصاری
راویان: امین انصاری و مهنوش راد
نشر گردون – ۲۰۱۲

ساکنان ساختمان شماره هشت (هفتِ سابق)، خیابان خارکِ تهران در سال ۱۳۸۹ شمسی
– طبقه اول: سرهنگ (مختاری) | مریم و محسن
– طبقه دوم: سهراب | ترانه، نادر و خشایار
– طبقه سوم: مادام | ندا و امیر

پ. ن. داستان «شکار» غیرخطی و مقطع است؛ از این جهت اطلاعات فوق برای درک بهتر این سریال داستانی در اختیار شما قرار می گیرد.

جهت خریداری نسخه چاپی از لینکهای زیر استفاده کنید:
خرید از سایت آمازون خرید از سایت ناکجا

 

به منظور رعایت حقوق مولفین و احترام به قوانین نشر، «رادیو شهرزاد» از پخش کامل قطعات موسیقی در این پادکست معذور است. بدین وسیله از شما دعوت می کنیم تا با مراجعه به آدرس های معتبری که در ادامه می آیند، اقدام به تهیه ی این قطعات و در نتیجه حمایت از سازندگانشان نمائید.
- “Somber (Saxophone)” by Jeremy Cole