درباره رادیو‌ شهرزاد

شهرزاد در جایی فرضی که در آن کانادا و استرالیا به هم می رسند به دنیا آمده، اما فارسی حرف می زند. قرار است برای شنونده هاش داستان بگوید، شعر بخواند و همراهتان به موسیقی گوش بدهد؛ قرار است برخی فاصله های خالی را در فضای هنری فارسی پر کند. شهرزاد می خواهد صدای شما را هم در خود داشته باشد. برایش بنویسید از چه کتابی خوشتان می آید، چه موسیقی ای می خواهید بشنوید و چه شعری در تنهایی تان می خوانید. شهرزاد شما را می شنود و صدای لحظه ی خوب تان را به گوش دیگر فارسی زبانان می رساند.

اعضا :

Amin Ansari

امین انصاری، داستان نویس و محقق رسانه به عنوان گوینده و تهیه کننده در رادیو شهرزاد مشغول به فعالیت است. او که فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است، هم اکنون در استرالیا مشغول گذراندن دوره ی دکترای خود در زمینه ی علوم رسانه های دیجبتال و هنر است. از او داستان های بلند «آنها هیچ از بهشت نمی دانند» و «من در فراغش غمگین است» و همچنین کتاب «مقدمه ای بر روایت در هنر رسانه ی جدید» در ایران منتشر شده. وی پس از خروج از ایران رمان های «شکار» و «والس با آبهای تاریک» را در آلمان و انگلستان به چاپ رساند. «مقالاتی در سایکودراما»، «برای الیزه»، «درآمدی بر هنر رسانه ی جدید» و «هفت سال تنهایی» از دیگر آثار وی هستند که به علل مختلف از جمله ممیزی ارشاد و وضعیت چاپ و نشر در ایران، از انتشار بازمانده اند.


Mahnoosh Rad

مهنوش راد، فارغ التحصیل رشته ی نمایش است. او در دوره ی تحصیلی خود به عنوان بازیگر، طراح حرکت و دستیار کارگردان در اجراهایی عمومی در مجموعه ی تئاتر شهر و خانه ی هنرمندان ایران فعالیت داشته و در جشنواره های مختلفِ مربوط به تئاتر در داخل و خارج از ایران شرکت کرده است. او به عنوان برنامه ریز و گوینده در رادیو شهرزاد مشغول به فعالیت است.


Leila Soltani

لیلا سلطانی فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع است. او از دوران دبیرستان به ادبیات و تئاتر بسیار علاقه مند بوده و با شرکت در کارگاه های آموزشی و بازی در اجراهای صحنه به طور جدی در این زمینه فعالیت کرده است. همکاری او با «رادیو شهرزاد» اما ریشه در علاقه عمیق او به وبلاگ های فارسی دارد. این علاقه بعدها باعث شد که او از سال ۸۹ خود نیز شروع به وبلاگ نویسی کند وهمچنان مشغولش باشد. او دغدغه ای جدی نسبت به حفظ ادبیات آنلاین دارد و بر این باور است که در بسیاری موارد متن های منتشر شده در فضای اینترنت با داستان های منتشرشده به زبان فارسی از لحاظ کیفیت برابری کرده و حتی پیشی می گیرند. او در گروه «رادیو شهرزاد» به عنوان دبیر بخش «ادبیات آنلاین» مشغول به فعالیت است.


Ashkan Rahmani

اشکان رحمانی، محقق فیزیک پزشکی و علاقه مند به علوم اجتماعی، فمینیسم، حقوق اقلیت ها، و ادبیات است. او از دوران دبیرستان به هنر، و به طور خاص موسیقی، آهنگسازی و شعر، علاقه ی فراوانی داشت. اشکان از مدتی پیش شروع به تولید کتاب گویا و برنامه های رادیویی با موضوع شعر خوانی کرد. وی در حال حاضر در حال ترجمه ی دو اثر در زمینه ی عدالت اجتماعی به فارسی است. همکاری اشکان با «رادیو شهرزاد» بر تهیه و گویندگی برنامه های «نیم‌چاشت» متمرکز است.

Comments are closed.